Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

11. ROČNÍK VELETRHU ITEP MĚL REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST I POČET VYSTAVOVATELŮ

11. ROČNÍK VELETRHU ITEP MĚL REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST  I POČET VYSTAVOVATELŮ

Jedenáctý ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP se konal ve dnech od 24. – 26. září 2015 tradičně v hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech

Jedenáctý ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP, který se konal ve dnech od 24. – 26. září 2015 tradičně v hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech, patří mezi nejvýznamnější regionální veletrhy a dle odborníků mezi třetí největší veletrh tohoto zaměření v České republice.

Velký zájem o tento veletrh potvrdili letošní návštěvníci během tří dnů konání veletrhu v rekordním počtu 11 500. Tuzemských a zahraničních vystavovatelů bylo celkem na 120. Ze zahraničních se nově prezentovalo např. vinařství z Trenta ze severní Itálie, Chorvatské turistické sdružení, z tuzemských nově Mariánské Lázně, Třebíč, Muzeum knihtisku a knihy v Plzni a další.

Plzeňský kraj coby organizátora velice potěšila opět nejen vysoká návštěvnost veletrhu, ale také spokojenost návštěvníků i vystavovatelů s organizací veletrhu a připraveným pestrým zábavným programem po celé tři dny veletrhu.

Veletrh ITEP kráčel po stopách filmu i úspěšného kriminálního seriálu Policie Modrava. Velký zájem a úspěch u návštěvníků zaznamenal bod programu Křeslo pro hosta, kde divákům vyprávěl zážitky z natáčení seriálu např. herec Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa a poté následovala autogramiáda. Dalším a váženým hostem veletrhu byl režisér Václav Vorlíček, který na podiu zavzpomínal na natáčení filmové pohádky Popelka.

Mnoho zábavy si návštěvníci užili ve fotokoutku, pro děti byla připravena Popelčina světnička s originálními rekvizitami z filmu, které zapůjčil vodní hrad Švihov, děti zde soutěžily v přebírání hrachu a čočky o zajímavé ceny, radost měly z malování na obličej dle vlastního výběru. A nechyběla živá zvířátka v expozici ZOO Plzeň. Ve venkovních prostorách byl postaven pro návštěvníky velký stan s polní kuchyní, vystaven automobil, který si zahrál ve filmu. To zapůjčilo Muzeum na demarkační linii z Rokycan.

Jedenáctý ročník veletrhu navštívili také studenti středních škol, kteří v expozici Plzeňského kraje měli možnost formou přímého kontaktu s návštěvníkem získat praxi v oboru cestovního ruchu. Tedy nabídnout mu turistické informace a propagační materiály, dále načerpat jazykové znalosti s vystavovateli ze Švýcarska, Německa, Itálie a Chorvatska, načerpat podklady pro budoucí seminární práce, uplatnit a nabýt vědomosti z oblasti dějepisu a zeměpisu.

Z propagačních materiálů o Plzeňském kraji byl největší zájem o cyklomapy, mapy turistických cílů, image prospekt “Plzeňský kraj - objevujte, poznávejte, bavte se”, Kulturní národní památky – pohledy z výšek, o kompletní sérii propagačních materiálů z oblasti Šumavy, Českého lesa a Bavorského příhraničí, která je nově doplněna o DVD k již vydanému průvodci Šumavy, mapy a image prospektu.

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.11.2016)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ