Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Hrad Rabí

Hrad Rabí

Markéta Lazarová, Údolí včel, Radůz a Mahulena, Božská Ema, Rok ďábla,

Markéta Lazarová

Jedinečná filmová báseň významného českého režisérského génia Františka Vláčila, založená na historické baladě spisovatele Vladislava Vančury, dodnes fascinuje obrazem i pojetím života ve středověku. Ruiny hradu Rabí zde představují středověké sídlo s vězením. Titulní hrdinkou je půvabná zemanská dcera , zaslíbená klášternímu životu, která se stane milenkou mladíka ze loupeživé šlechtické  rodin. 

Produkce: Československo, 1965 – 1967 (natáčeno 1966)

Hvězda: Magda Vášáryová

Údolí včel

Český film od významného režiséra Františka Vláčila natočený podle námětu českého spisovatele Vladimíra Körnera (Scénář převedený do podoby románu vyšel roku 1978).
Děj se odehrává ve 13. století . Syn pána z Vlkova Ondřej  urazí svoji nevlastní matku, mladičkou nevěstu, nevhodným dárkem. Otec jej krutě potrestá a zraní k smrti. V modlitbě k Panně Marii složí slib, že pokud chlapec přežije, pošle jej k náboženskému řádu německých rytířů.  Po slibu se zde Ondřej sbližuje s rytířem Arminem von Heide, který se ale projevuje jako fanatik. Jednoho dne Ondřej opustí řád a vrátí se na rodnou tvrz. Opustit řád ale není tak snadné, jak čekal.

Produkce: Československo, 1967

Hvězda: Petr Čepek, Jan Kačer, Věra Galatíková

Radůz a Mahulena

Film Radúz a Mahulena byl natočen podle českého pohádkového poetického dramatu Julia Zeyera (z roku 1896), napsaného na motivy slovenské lidové pohádky Radúz a Ludmila. Příběh pojednává o lásce magurského prince Radúze a laskavé princezny Mahuleny, dcery tatranského krále. Obrazově poetické zpracování režiséra a scenáristy Petra Weigla, vycházející z obrazů významného českého malíře Jana Preislera a za doprovodu geniální hudby českého skladatele Josefa Suka, vytvořilo ze snímku ojediněle působící filmový celek.

Produkce: Československo, 1970 (natáčeno 1969)

Hvězdy: Magda Vášáryová, Jan Tříska

Božská Ema

Žitovotopisný snímek pojednává o slavné české dramatické zpěvačce Emě Destinové v čase, kdy již osmou sezónu sklízí úspěchy na amerických jevištích. O její ruku se ucházejí proslulí muž jako dirigent Atruro Toscanni nebo fenomenální zpěvák Enrico Caruso. Ema však touží po návratu do vlasti. Osud jí však s ohledem na celosvětové události, zuří právě první světová válka, nepřeje.

Produkce: Československo, 1979 (natáčeno 1978),

Hvězda: Božidara Turzonovová

Rok ďábla

Film o člověku, který se vymanil ze závislosti na  alkoholu a vlivu nahrávacích společností i médií za cenu zoufalého osamění. Děj je situován do let 1992 – 2000 Ve filmu se střídají hrané scény a unikátní archivní záběry z archivu písničkáře Jarka Nohavici nebo skupiny Čechomor. Film mísí rekonstrukce skutečných událostí  s fiktivním dějem. Snímek představuje záběry pořízené během tříhodinového koncertu, zorganizovaném kvůli natáčení přímo na nádvoří hradu Rabí.

Produkce: Česká republika, 2002 (Natáčeno 2001)
Hvězdy: Jaromír Nohavica, Karel Plíhal, František Černý, Jan Tříska, Jan P. Muchow, Jan Hřebejk, Saša Gedeon, David Černý,  Jaz Coleman, Karel Holas, Benjamin Tuček, Čestmír Kopecký

 

Naposledy upravil: Beránek Filip (01.04.2015)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ