Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Klášter Plasy

Klášter Plasy

Bídníci, Henry IV., Santiniho jazyk, Donšajni

Bídníci

Čtyřdílný seriál založený na románu francouzského spisovatele Viktora Huga o osudech Jeana Valjeana, bývalého zločince uprchlého z galejí. Plaský klášter se ve snímku objevuje především v druhé části. Letní refektář kláštera představuje  lazaret a tkalcovnu. Dále byly využity k natáčení klášterní ambity, rajský dvůr, jižní rondel, knihovní sál, vodní Královská štola pod klášterem i kostel.

Koprodukce: Francie, Itálie, Španělsko, Německo, 2000 (FRA, ITA, ESP, DEU)

Hvězdy: Gérard Depardieu, John Malkovich, Christian Clavier, Charlotte Gainsbourg, ...

Henry IV.

Film o životě francouzského krále Jindřichu Navarrském, intrikánce Kateřině Medicejské, boji mezi protestanty a katolíky ve Francii a svatbě zakončené neblaze proslulou tzv. Bartolomějskou nocí. K natáčení byly využity interiéry sýpek a gotické kaple. Ve filmu se objeví  i málo přístupná místa klášterního konventu: Druhé točité schodiště, severní rondel a letní refektář, kde se odehrává svatební hostina. 

Koprodukce: Německo, Francie, Česká republika, Španělso, 2010

Hvězdy: Julien Boisselier, Armelle Deutsch, Joachim Król, Devid Striesow

Santiniho jazyk

Film natočil známý český režisér a herec Jiří Strach na motivy stejnojmenného románu spisovatele Miloše Urbana. Film si pohrává s tematikou hledání poselství, skrytého v prvcích architektury Jana Blažeje Santiniho. Klášter i město Plasy filmaři využili k natáčení v exteriérech. Klášterní interiéry pak představují kaple či kapitulní síň. Klíčovou roli hraje klášterní  točité schodiště, na němž dojde k finálnímu rozluštění tajemného kódu.

Produkce: Česká republika, 2011

Hvězdy:  David Švehlík, Martin Stropnický, Viktor Preiss,

Donšajni

Prostopášně laděná komedie o vášni k životu, hudbě a k ženám.  Donšajni odhalují svět opery bez pozlátka a přinášejí příběh o lásce, zklamání, hudbě, milování i o celoživotní slabosti pro operní pěvkyně, se všemi ingrediencemi, nadsázkou i humorem pro Oscarového režiséra Jiřího Menzela.

Produkce: Česká republika, 2013

Hvězdy: Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Ivana Chýlková.

Naposledy upravil: Beránek Filip (02.04.2015)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ