Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Nahlédněte do „Západočeského baroka“ na portále a letním festivalu

Nahlédněte do „Západočeského baroka“ na portále a letním festivalu

Navštivte nově vzniklý dobový portál Plzeňského kraje www.zapadoceskebaroko.cz a objevujte skvosty barokní architektury, poznávejte jejich geniální stavitele, ochutnejte pohodlí a luxus života aristokracie a ztište se ve výstavních bazilikách.

Fenomén kulturní krajiny a baroko patří neodlučně k sobě.

Součástí portálu jsou pozvánky na připravované kulturní akce v regionu, kde si budou moci návštěvníci užít a zažít dobovou atmosféru baroka všemi smysly. Na projekt „9 týdnů baroka“ pořádaný v rámci akcí EHMK 2015 navazuje „Letní barokní festival“. Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v Centru baroka v Mariánské Týnici dne 15. června 2016 v 17 hodin, kde zazní koncert uskupení Ensemble 18+ a poté se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou podívanou barokního ohňostroje.

„Portál bude sloužit pro informování široké veřejnosti, a to laické i odborné o aktivitách stejnojmenného projektu, který byl zahájen v lednu letošního roku. Na portálu je možné najít odborné informace k jednotlivým směrům baroka v našem regionu, ať už se jedná o architekturu, malířství, sochařství nebo též životní styl v zámku i podzámčí. Těšit se můžete též na recepty barokní kuchyně. Plzeňský kraj připravuje také tisk propagačního materiálu Baroko," vysvětluje Alena Svobodová, vedoucí Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu KÚPK.

www.zapadoceskebaroko.cz

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.11.2016)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ