Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Stock Plzeň – Božkov

Stock Plzeň – Božkov

Historie největší domácího výrobce lihovin společnosti Stock Plzeň – Božkov se začala psát v italském přístavu Terst, tehdy patřícímu k Rakousku – Uhersku. Zde v roce 1884 založil Lionello Stock společnost Camis and Stock, která ...

STOCK PLZEŇ, a.s.

Historie největší domácího výrobce lihovin společnosti Stock Plzeň – Božkov se začala psát v italském přístavu Terst, tehdy patřícímu k Rakousku – Uhersku. Zde v roce 1884 založil Lionello Stock společnost Camis and Stock, která dodá­vala své produkty na území celého mocnářství. V roce 1920 koupil Lionello Stock již existující likérku v Božkově a založil svou pobočku pod názvem Stock Cognac Medicinal. Nejdříve byly do Božkova nápoje dopravovány z Terstu jen ke stáčení. Postupně se však rozšiřovala také vlastní výroba lihovin.

Rozhodujícím výrobkem firmy byl po dlouhou dobu koňak, respektive od roku 1924 brandy. Vznik hořké lihoviny Fernet Stock se datuje rokem 1927. Po roce 1989 se Stock Plzeň stal samostatnou akciovou společností. Veškeré zisky byly investo­vány zpět do výroby a došlo k razantnímu zvýšení produkce Fernetu Stock.

V roce 1993 se majoritním akcionářem Stocku Plzeň stal její původní majitel – společnost Stock Trieste. Ta se o dva roky později stala součástí koncernu Ec­kes, který je největším výrobcem lihovin a ovocných šťáv v Evropě. Stock Plzeň – Božkov je v současnosti největší a nejúspěšnější společností ve svém oboru v České republice.

Klíčovým výrobkem firmy je Fernet Stock, který je absolutně nejpopulárnější domá­cí lihovinou a dnes společně s Fernetem Stock Citrus vévodí českému trhu lihovin. Kromě obou slavných fernetů má Stock Plzeň – Božkov ve své nabídce např. jem­ný likér Magister, vysoce kvalitní Vodku Amundsen a její ovocné varianty, Božkov Tuzemský, Whisky Cream Stock, Whisky Printer´s či Brandy Stock Original.

Stock Plzeň je rovněž distributorem prémiových zahraničních produktů, jako jsou např. irská whisky Tullamore Dew, irský smetanový likér Carolans nebo francouz­ský koňak Chantré.

V roce 2004 vstoupil Stock Plzeň do zcela nového segmentu trhu a rozšířil své portfolio o nabídku značkových vín. Vlajkovou lodí Divize Víno je řada jakost­ních odrůdových vín značky Král Vinohradu. V roce 2005 byla nabídka doplně­na špičkovými dovozovými víny značky Great Southern Wines.

Kontakt: Stock Plzeň, a.s., Palírenská 2, 326 00 Plzeň – Božkov, e-mail: info@stock.cz, www.stock.cz,

: +420 378 081 111, GPS – 49°43‘51.809“N, 13°25‘8.016“E

Trička, čepice či batohy v barvách nejoblíbenějších produktů lze zakoupit prostřednictvím virtuální­ho obchodu Stock Shop, který je dostupný přes www.shop.stock.cz.

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (12.07.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ