Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Fenomén zimní sezony v Plzeňském kraji má jméno „sněžnice“

Fenomén zimní sezony v Plzeňském kraji má jméno „sněžnice“

Turisty láká na Šumavu do oblasti Kašperských Hor nový fenomén - poznávací výlety na sněžnicích. Loni se na ně vydalo necelých 200 lidí, letos organizátoři počítají s výrazným navýšením zájmu.

V porovnáním s loňským rokem se uskuteční více než dvojnásobný počet výletů.

Lidé se na sněžnicích také podívají na nová a pro běžné turisty i nedostupná místa. Zatímco loni se turisté mohli vydat jen na trasu kolem Kvildy, nyní bude program pestřejší. Zájemce čekají také výlety kolem Stožce, Svinných Lad nebo Kašperských Hor. Informační centra se na velký zájem připravila nákupem desítek nových párů sněžnic

Všechny trasy by měly měřit kolem pěti kilometrů. Podle pořadatelů půjde o výlety, na které člověk nepotřebuje extrémně velkou kondici. Trasu lze aktuálně přizpůsobit podle věkového a výkonnostního složení skupiny, ale i podle sněhových podmínek. Snažíme se vybírat zajímavá a klidná místa, kam se lidé na lyžích nedostanou. Turisté za zapůjčení páru sněžnic zaplatí stejnou symbolickou částku jako loni - 30 korun. Šumavský park však nepůjčuje sněžnice pro soukromé účely, lidé je mohou využít jen při organizovaných výletech.

Informační střediska na Kvildě, Stožci, Svinných Ladách a v Kašperských Horách pořádají výlety na sněžnicích zhruba jednou za dva týdny. Lidé si musí místo ve skupině dopředu telefonicky nebo osobně rezervovat. Během výletu na sněžnicích se pak účastníci dozvědí od průvodce informace o zajímavých místech a šumavské přírodě.

www.sumava.net

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.01.2014)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ