Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Kostelec chystá Santiniho cyklostezku

Kostelec chystá Santiniho cyklostezku

Kostelec na Tachovsku připravuje projekt nové cyklostezky, v jejíž blízkosti by chtěl časem vybudovat přírodní koupaliště.

Úsek dlouhý 6,7 kilometru povede mimo jiné přes Ostrov u Stříbra, kde kostelecká radnice nechala před časem obnovit cennou kapli budovanou podle návrhu významného architekta Jana Blažeje Santini-Aichela. Po Santinim se bude cyklostezka i jmenovat, přičemž jedna její část poslouží také bruslařům. Uvedl to starosta František Trhlík.

„Cyklostezka propojí naše obce Kostelec,část Alfrédov, část Beraní dvůr a Ostrov, kde se spojí s nynější cyklostezkou do Kladrub,“ uvedl. Cyklisté podle něj začali oblast objevovat asi před pěti lety. Celkové náklady odhadl starosta na deset milionů korun, projekt už je hotový. Po trase vzniknou odpočinková místa, součástí mají být informační tabule, které přiblíží i některé zaniklé obce Tachovska. „Zastávek bude šest, trasa je dlouhá 6,7 kilometru,“ uvedl Trhlík. První část cyklostezky povede z Kostelce do Alfrédova, kde je golfové hřiště i obnovený barokní zámek. Tento úsek by měl mít plně asfaltový povrch, aby jej mohli využívat i bruslaři. Podle starosty by mohla s financováním pomoci EU, místní akční skupina i Plzeňský kraj. Stezka by měla být hotova do pěti let.

zdroj: C.O.T.

Naposledy upravil: Beránek Filip (27.11.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ