Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Muzeum techniky a řemesel láká na novou expozici

Muzeum techniky a řemesel  láká na novou expozici

Koloveč: Muzeum techniky a řemesel s výstavní plochou téměř 900 m2 a více než 7000 exponáty patří mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku.

Ale ani tato skutečnost nenechala ředitele Muzea Martina Volfa usnout na vavřínech a tak v pátek 17. května byla  slavnostně otevřena další nová  expozice Muzea techniky a řemesel v Kolovči. „V loňském roce se nám podařilo přistavět novou budovu, která se propojila se stávajícími  a napomohla u k novému uspořádání“ vysvětluje Martin Volf.   „Návštěvníci jistě ocení prezentaci 18 nových řemesel a živností,  jejichž celkový počet tak dosáhne na číslo 67“ doplňuje Volf. Návštěvníci mohou zhlédnout řemeslné dílny jako - řeznickou, pekařskou, cukrářskou, vlásenkářskou, bednářskou, sedlářskou, kloboučnickou, kartáčnickou, kamenickou, hodinářskou. Ze živností zaujme holičství a kadeřnictví, hostinec ,koloniální obchod, řeznický obchod, tkalcovna i ordinace dentisty s laboratoří nebo školní třída ze starých časů. „ V nově otevřených prostorách bych chtěl návštěvníky pozvat na seznámení s řemesly například krajkářka, košíkář,  slaměnkář,  kamnář a ze živností nadchne malé i velké ordinace zubaře s rentgenem“ zdůrazňuje   Volf.

Novinkou pro letošní turistickou sezonu je i jiný  systém organizace prohlídek než doposud.  Nově tak návštěvník ocení možnost jak individuální prohlídky , tak prohlídky konkrétní části s průvodcem a odborným výkladem. Její součástí je i návštěva původní, stále fungující hrnčířské dílny rodiny Volfů.  „Cestovní ruch nejsou jen historické památky a přírodní krásy, ale turisté v současné době orientují  svůj zájem směrem k  lidovým tradicím a řemeslům. Proto si obzvláště cením snahy rodiny Volfů, uchovat typické řemeslo, jakým  výroba kolovečské keramiky bezesporu je a představit ho návštěvníkům všech věkových kategorií“ uvádí Václav Koubík krajský radní pro oblast kultura, památková péče a cestovní ruch. „ Jsem rád, že můžeme finančně podpořit tak unikátní atraktivitu Plzeňského kraje a jsem přesvědčen, že po právu získali ocenění „Nositelé tradice lidových řemesel“  doplnil radní Koubík.

 K zajímavostem patří i světoznámý kolovečský mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata. Otevírací doba Muzea v sezoně je každý den a  další podrobnosti naleznete na www.muzeum-kolovec.cz.

Naposledy upravil: Beránek Filip (24.05.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ