Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Rabštejn nad Střelou, Nečtiny a severní Plzeňsko

Rabštejn nad Střelou, Nečtiny a severní Plzeňsko

Cesta z města, Z města cesta, Cesta do lesa.

Cesta z města

Filmová komedie pojednává idealizovaně o cestě pražského programátor Honzy zpět ke kořenům a přírodě, přičemž jej doprovází jeho předpubertální syn z rozvedeného manželství. Nezapomenou samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Víkendový výlet se ale protáhne na několikatýdenní pobyt v zapomenuté podhorské vesničce. Honza zde se synem stráví nejhezčí a nejšťastnější chvíle svého života. Spřátelí se s místními rázovitými postavami, ale i půvabnou rebelující Markétou. Společnost však nakonec Honzu  dožene i zde, v ráji.

Natáčelo se v okolí Rabštejna nad Střelou, městečku Nečtiny, v okolí Manětína i na dalších místech severního Plzeňska, kde rád tráví svůj čas i režisér filmu, nekonformní Tomáš Vorel.

Produkce: Česká republika, 2000

Hvězdy: Tomáš Hanák, Barbora Nimcová-Schlesinger, Luba Skořepová, Bolek Polívka, Eva Holubová, Leoš Suchařípa, David Vávra, Milan Šteindler, Ondřej Trojan, Aleš Najbrt, Radomil Uhlíř, Tomáš Vorel ml., Petr Novotný, Daniela Kolářová, Jiří Ornest, Petr Čtvrtníček, Tomáš Vorel st.

Z města cesta

Po diváckém úspěchu komediálního filmu Cesta z města natočil režisér Tomáš Vorel poetický dokumentární film Z města cesta, kde popisuje skutečné cesty známých herců Bolka Polívky, Evy Holubové, Petra Čtvrtníčka nebo kočího Hrušky a trampa Kima do přírody a dokumentuje jejich pokusy žít mimo město a sleduje i jejich návraty zpátky do současné civilizace. Pět portrétů pěti různých přístupů.

Film se odehrává také na místech, která se objevila v původní komedii Cesta z města. Natáčelo se v okolí Rabštejna nad Střelou, městečku Nečtiny, v okolí Manětína i na dalších místech severního Plzeňska, kde nekonformní režisér filmu Tomáš Vorel rád tráví svůj volný čas.

Produkce: Česká republika, 2002

Hvězdy: Petr Čtvrtníček, Bolek Polívka, Eva Holubová, Jan Vyčítal, Jiří Hruška

Cesta do lesa

Komediální film s ekologickým podtextem  velmi volně navazuje na komedii režiséra Tomáše Vorla Cesta z města z roku 2000.

Honza Marák rezignoval na kariéru v softwarové firma a koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svojí manželkou ženou Markétou a dcerou Anynou a synem Sayenem. Honza se živé v lese jako pomocný dělník, dřevorubec či příležitostnými pracemi. spravuje cesty, oplocenky, těží dřevo, pomáhá lesákům. Jeho žena Markéta se zabývá alternativní přírodní léčbou. Pacienti za ní přicházejí do chalupy. Protože však používá různé psychotropní rostliny a houby, vznikne z toho konflikt se starousedlíky i s protidrogovou policií. Dcera Anyna se více než škole věnuje přírodě a její ochraně podle vlastních představ. V lese ji zachrání před znásilněním mladý lesník Ludva Papoš. Příběh končí svatbou, štěstí je ale zdá se otázkou přístupu jednotlivých postav.

Produkce: Česká republika, 2012

Hvězdy: Tomáš Vorel ml., Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bolek Polívka, Eva Holubová, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Barbora Nimcová-Schlesinger, David Vávra, Václav Marhoul, Michaela Rumpíková

Naposledy upravil: Beránek Filip (02.04.2015)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ