Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

TISKOVÁ ZPRÁVA - ITEP 2012

TISKOVÁ ZPRÁVA -  ITEP 2012

Již osmý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP skončil v Plzni v sobotu 22.září. po třech dnech v prostorách nové haly TJ Lokomotiva v Úslavské ulici v Plzni na Slovanech.

Také letos si na 3. největším veletrhu cestovního ruchu v České republice přišli na  své vyznavači všech druhů cestování a turistiky. Díky ITEPu mohli poznat různá místa v Plzeňském kraji, ale i v České republice a zahraničí a získat o nich kompletní informace. Tradičně si z veletrhu odnesli mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu.

Organizátoři veletrhu Plzeňský kraj potvrdili, že na  letošním ročníku účastnilo 101 vystavovatelů  ve  112 výstavních expozicích.  Nově zde byl zastoupený i Olomoucký kraj. Zahraniční expozice tvořily 20% všech vystavovatelů.   Rozšířila se  především nabídka z bavorského příhraničí  a velký zájem vzbudila lanovková kabinka   pro zamilované a novomanželé, která vyveze zájemce až na nejvyšší vrchol bavorské lesa Javor – Grosser Arber.  Celkem se během tří dnů přišlo na veletrh podívat téměř 12 tisíc návštěvníků.

„Prezentace veletrhu ITEP již v září umožnila v mnohem širším měřítku využít přilehlé venkovní prostory haly, které mimo jiné zaručují bezbariérový přístup, dobrou dostupnost MHD i autem a parkovací možnosti. Pro širokou veřejnost byl připraven pestrý doprovodný program, jako jsou soutěže, interaktivní zábava pro děti i dospělé, nácvik outdoorových aktivit: via ferrata, slackline-chůze po laně, horolezecká stěna, hrané pověsti a báje z Plzeňského kraje, ukázky tradičních řemesel českých i slovenských, kouzla, čáry a magie i tetování,“ jmenuje výčet lákadel veletrhu vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na KÚPK Alena Svobodová.

Během celého veletrhu zahráli dudáci, jazzmani, vystoupily mažoretky a další taneční skupiny. Výrazná expozice v rámci venkovních prostranství byla věnována kulturnímu potenciálu venkova Plzeňského kraje pod názvem „Venkovské Expo“. Jednotlivé Místní akční skupiny pomocí „puzzle“ složených z různých objektů, exponátů i produkcí vytvořily pestrou mapu kraje. Součástí byly i tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky.

„Na veletrhu se také uskutečnil křest kuchařské knihy „S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána“ od Mirky Kuntzmannové, kterou si zde bylo možno i zakoupit. Filmové příznivce pak potěšila „premiérová vlaštovka“ nového filmu „Cesta do lesa“ od Tomáše Vorla, který byl natáčen v našem kraji,“ doplňuje Václav Koubík,  radní pro oblast kultura, památková péče a cestovní ruch.

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost byla bavorská sobota. Nabídla prezentaci lidových řemesel a typického kulturního umění německých hostů, bavorské tradice, představení regionu a také místní kulinářské speciality. Po celou dobu veletrhu probíhaly degustace produktů Plzeňského Prazdroje a.s., ochutnávky regionálních potravin a kulinářských specialit z ostatních koutů Čech i zahraničí.

Záštitu nad letošním veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Ing. Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechToursim Ing. Rostislav Vondruška.

CzechToursim se na ITEPu bude prezentoval na dvou výstavních stáncích, kde mimo jiné představil webový portál „Kudy z nudy“- katalog tipů nejen na výlety. Portál www.kudyznudy.cz přináší milovníkům výletů za poznáním i netradičními zážitky přehled zajímavých aktivit a připravovaných akcí z celé České republiky. Zároveň seznámil návštěvníky s úspěšným projektem Czech Specials aneb Ochutnejte Českou republiku, který se snaží prostřednictvím kulinářských specialit představit a zatraktivnit turistické regiony. Dalším tématem pro prezentaci na letošním ITEPu bude lázeňství.

 

Motto letošního ročníku ITEP 2012: přijďte, poznávejte, ochutnávejte a nechte zrychlit I TEP vašeho srdce se tak povedlo beze zbytku naplnit.

Naposledy upravil: Beránek Filip (01.10.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ