Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Závěrečná TISKOVÁ ZPRÁVA - ITEP 2013

Závěrečná TISKOVÁ ZPRÁVA -  ITEP 2013

Více než úspěšný devátý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP skončil v Plzni v sobotu 21.září. I přes probíhající rekonstrukci staré haly TJ Lokomotiva proudily po tři dny do nové haly TJ Lokomotivy v Plzni na Slovanech masy lidí.

Návštěvnost potvrdila očekávání organizátora – Plzeňského kraje, že veletrh ITEP se právem řadí mezi tři největší v České republice.

Letos bylo pro vyznavače cestování a turistiky připraveno téměř 120 vystavovatelů, z toho asi 20 zahraničních. Nepřeberné množství propagačních materiálů  i  konkrétních  pobytových  nabídek  za   zvýhodněnou  cenu   z celé  České  republiky,   ale i ze Slovenska,  Itálie a především z Německa čekalo na více než 11 tisíc návštěvníků ITEPu.  Jako tradičně si z veletrhu odnesli mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu. Velké pozornosti se těšila Bavorská sobota, která zprostředkovala českým návštěvníkům nejen kulturu, ale i   tradice německých sousedů.  Svoje nezastupitelné místo zde měla i typická bavorská kuchyně. Ochutnávky piva Dampfbierbrauerei, pravé bavorské uzeniny „Bratwurst“, bavorské preclíky a další dobroty byly po celou dobu v obležení milovníků kulinářských specialit. Velký zájem vzbudila i lanovková kabinka   pro zamilované a novomanžele, která vyveze zájemce až na nejvyšší vrchol bavorské lesa Javor – Grosser Arber. Speciální gastro oddělení  nabízelo chutě ze všech koutů republiky.  Zastoupená zde byla Salaš Zbojská, pivovar Belveder,  marmelády z dílny Madam marmeláda ze Šumavy paní Milfaitové. Ochutnat typické  hanácké   dobroty   měli  návštěvníci   možnost  na    expozici   „Hanácké gront   – ochotnéte Hanó“. Pravidelná degustace Plzeňského Prazdroje potěšila milovníky zlatavého moku.

Široká veřejnost byla spokojena s  rozsahem i skladbou doprovodného programu.  „Návštěvníci ocenili prostornost nové haly umožňující  bezbariérový přístup, dobrou dostupnost MHD i autem“ říká Jiří Struček, náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu. „Venkovní prostor před halou obsadila rozsáhlá expozice Místních akčních skupin, i páteční prezentace regionálního autobusu 2015. Uvnitř haly na hlavním  podiu se pak střídaly hudební skupiny různých žánrů, divadelní vystoupení, ukázky pokusů  Techmania Science Center, ale i soutěže o pobyty v bavorském příhraničí“    jmenuje  výčet    lákadel  Jiří  Struček.  Malé   návštěvníky   zaujali   pravidelné   vstupy   ze Zoologické a botanické zahrady v Plzni a ukázky zvířátek. Dětské pozornosti neunikl ani koutek Lega k tvoření dle vlastní fantazie a   vystavené exponáty Techmanie s dodatkem „Nedotýkat se zakázáno“.

Nejmladší turisté se nemohli dočkat  vyhlášení vítězů  již 11. ročníku soutěže „Prázdninová štafeta“. „Těší nás každoroční velký zájem dětí a jejich rodičů i prarodičů poznávat krásy a zajímavosti Plzeňského kraje“ uvádí Ing. Alena Svobodová, vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu a doplňuje „jako každoročně jsme kromě deseti hlavních cen ocenili i nejmladšího účastníka.“ Tím se letos stal devítiměsíční Aleš Jindřich z Horažďovic. Hlavní cenu – zájezd do Disneylandu v Paříži, věnovanou CK BUS TOUR FOLTÝNOVÁ, si odnesla desetiletá Adéla Kulišanová z Plzně. Další zajímavou  cenu „Pohled na Plzeňsko ze vzduchu“ vyhrála Adéla Kadlecová, a jak uvedla při přebírání ceny do vzduchu se nejspíše vznese se svým sourozencem.

Záštitu nad letošním veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj František Lukl a také Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism, kteří konání veletrhu finančně podpořili.

Motto letošního ročníku ITEPu : „Všude dobře , tak co doma“ se podle zájmu návštěvníků naplnilo zcela určitě  beze zbytku.

Naposledy upravil: Beránek Filip (30.09.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ