Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Wellness

Bývalý Západočeský kraj proslul i lázeňstvím, města Karlovy Vary a Mariánské Lázně jsou známa po celém světě. Jediné lázně, které po rozdělení v Plzeň­ském kraji zůstaly, jsou v obci Konstantinovy Lázně na Tachovsku. Léčilo se však i na dalších místech, dodnes jsou známé např. Lázně Letiny, dnes však již nesloužící svému účelu. První zmínka o výskytu minerální vody na území Konstantinových Lázní se datuje počátkem 16. století, roku 1803 pak sedláci vystavěli u pramene dřevěnou budovu se čtyřmi místnostmi. Nejstarším dochovaným lázeňským domem je secesní Prusíkův pavilon, který byl postaven v roce 1875. Ostatní lázeňské budovy jsou roztroušeny v blízkém okolí udržovaného parku, kde najdeme i starý a nový pitný pavilon a letní amfiteátr.

Konstantinovy Lázně jsou zaměřené na prevenci, léčbu a rekonvalescenci při kardiovaskulárních chorobách. K léčení je využíván přírodní léčebný zdroj – mine­rální uhličitá voda s nejvyšším obsahem kysličníku uhličitého v České republice. K dalším indikacím patří především choroby pohybového systému, výměny látkové a dýchacího ústrojí. Lázně disponující 440 lůžky jsou v provozu celoročně. Jejich klidné kopcovité okolí s Krasíkovem, Ovčím vrchem, Hadovkou s hradem Gutštejnem, Šipínem, Úterským potokem, Hradišťským vrchem a Falkensteinem je oázou klidu a místem pro nezbytné pro­cházky a krátké turistické výlety pro pacienty i další návštěvníky lázní. Přímo v obci jsou jim k dispozici letní koupaliště (krytý bazén je v jednom z lázeňských domů), tenisové a volejbalové kurty, hřiště na pétanque v létě a metanou v zimě, autokemping a fotbalové hřiště.

K regeneraci sil můžete využít i wellnesscenter a krytých plaveckých bazénů v některých městech i horských střediscích. Obvykle se jedná o masáže, perličky či fitnesscentra, není však výjimkou, že jsou nabízeny i terapeutické a lázeňské procedury.

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (12.07.2010)

 

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ