Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Bohemia Sekt Starý Plzenec

Bohemia Sekt Starý Plzenec

Počátky společnosti Bohemia Sekt, jež je největším vinařským a vinohradnickým uskupením v České republice, sahají až do roku 1942.

První výrobky pocházející ze Starého Plzence nedaleko Plzně se jmenovaly Black Widow a Chateau Radyně.Velmi důležitým momentem v historii firmy bylo na konci 40. let minulého století působení francouzského odborníka na šumivá vína Luise Girardota. Jeho um položil základ věhlasné tradice výroby šumivého vína ve Starém Plzenci. 

Zkušenosti předávané z generace na generaci, ideální podmínky staroplzeneckých sklepů, znalosti dnešních sklepmistrů spolu se špičkovou technologií na světové úrovni zaručují mimořádnou kvalitu šumivých vín firmy Bohemia Sekt, která si právem našla své místo v předních gastronomických zařízeních a nechybí ani při státních návštěvách na pražském Hradě a významných akcích pořádaných Kanceláří prezidenta republiky. Své příznivce a obdivovatele mají šumivá vína ze Starého Plzence i v zahraničí. Firma exportuje do 15 zemí světa. 

Společnost vyrábí a nabízí na 350 výrobků. Vedle šumivých vín jsou to i kvalitní klidná ročníková vína z těch nejlepších jihomoravských vinic, vinorodých tratí a svahů kolem Mikulova, Velkých Bílovic a Bzence. Vína značek Vinařství Pavlov, Víno Mikulov, Habánské sklepy, Chateau Bzenec či Chateau Mikulov věrně zrcadlí místní přírodní podmínky a snoubí výsledky moderních enologických výzkumů s úctou k vinařským tradicím regionu. 

O vysoké kvalitě šumivých i klidných vín společnosti Bohemia Sekt svědčí i četná ocenění a medaile, které si výrobky společnosti Bohemia Sekt pravidelně přivážejí z předních světových či domácích výstav a soutěží. K největším úspěchům patří například zlatá medaile a titul World Champion ze 49. ročníku mezinárodní soutěže Víno Ljubljana 2003 pro výrobek Bohemia Sekt Prestige Brut nebo ocenění vína Müller Thurgau pozdní sběr 2003, Vinařství Pavlov, zlatou medailí na výstavě VINITALY 2004.

Kontakt: Smetanova 220, 332 02 Starý Plzenec, tel: +420 377 197 111, fax: +420 377 965 048,  e-mail: vinoteka@bohemiasekt.cz,

  • Hledej galerie v blízkém okolí
  • Hledej golf v blízkém okolí
  • Hledej gurmánství v blízkém okolí
  • Hledej informační centra v blízkém okolí
  • Hledej kempy v blízkém okolí
  • Hledej koupaliště v blízkém okolí
  • Hledej muzea v blízkém okolí
  • Hledej památky v blízkém okolí
  • Hledej sportovní areály v blízkém okolí
  • Hledej ubytovací zařízení v blízkém okolí

Naposledy upravil: Beránek Filip (02.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ