Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj

V Plzni se vaří pivo od 13. století, od dob založení města. V roce 1838 se měšťané, kteří měli právo vařit pivo, rozhodli společně vybudovat nový moderní pivovar a zajis­tit tak výrobu kvalitního plzeňského piva. Sládek Josef Groll uvařil 5. října 1842 prv

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, a. s.

V Plzni se vaří pivo od 13. století, od dob založení města. V roce 1838 se měšťané, kteří měli právo vařit pivo, rozhodli společně vybudovat nový moderní pivovar a zajis­tit tak výrobu kvalitního plzeňského piva. Sládek Josef Groll uvařil 5. října 1842 první spodně kvašený světlý ležák na světě – Pilsner Urquell. Piv s označením pils či pil­snener je na světě mnoho, jediným celosvětově uznávaným originálem je však Pils­ner Urquell. Na oslavu výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell se každoročně pořádá Pilsner Fest. Nádvoří ožívá pestrou nabídkou koncertů a zábavy, kterou si již tradičně přichází vychutnat kolem 60 000 návštěvníků.

Plzeňský Prazdroj, a.s., je lídrem českého trhu a s vývozem do 50 zemí celého světa je zároveň největším exportérem českého piva. Hlavními značkami Plzeňského Prazdro­je v ČR jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel.

Skupina Plzeňského Prazdroje patří do mezinárodní pivovarnické společnosti SABMiller plc, jedné z největších na světě. Vlajkovou loď SABMiller představuje značka Pilsner Urquell.

Navštivte Plzeňský Prazdroj, a.s. – Pivovar & Pivovarské muzeum!

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, a.s.: Seznámíte se s tajemstvím jedineč­ného varního postupu piva Pilsner Urquell, navštívíte labyrint pivovarských sklepů s tradiční výrobou piva a přímo ze sudu jej ochutnáte. Prohlédnete si i expozici díl­ny pivovarských bednářů.

Restaurace Na Spilce: Čeká na Vás bohatá nabídka jídel tradiční české kuchyně a výbor­né pivo Pilsner Urquell přímo od zdroje. Restaurace se nachází na nádvoří pivovaru.

Pivovarské muzeum: Ve středověkém právovárečném domě můžete navštívit výji­mečné muzeum, které vypráví příběh piva od starověku až po současnost.

Šenk Na Parkánu: Pivo Pilsner Urquell a pivní speciality si můžete vychutnat ve výborné atmosféře hospody našich dědečků. Šenk je součástí budovy Pivovarského muzea.

Kontakt: Plzeňský Prazdroj, a.s., U Prazdroje 7, Plzeň (GPS – 49°44‘47.825“N, 13°23‘9.865“E), Pivovarské muzeum, Veleslavínova 6, Plzeň,

tel.: +420 377 062 888, www.prazdroj.cz, e-mail: visits@pilsner.sabmiller.com.

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (12.07.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ