Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Služby v Plzeňském kraji

Služby v Plzeňském kraji

Základní informace o službách v Plzeňském kraji - čerpací stanice pohonných hmot, zdravotnictví, nemocnice, lékárny.

Čerpací stanice pohonných hmot

V Plzeňském kraji, resp. v České republice, je hustá síť čerpacích stanic, které distribuují kromě motorových benzinů a motorové nafty také paliva s větším obsahem biosložky (směsná motorová nafta, bionafta a Bioetanol), zkapalněné ropné plyny (LPG) či stlačený zemní plyn.

Většina čerpacích stanic nabízí kromě pohonných hmot také oleje a maziva pro osobní i nákladní automobily a další potřeby pro motoristy. Doplňkově čerpací stanice nabízejí občerstvení, denní tisk. Na většině čerpacích stanic rovněž jsou přístupné toalety a sprchy.

V Plzeňském kraji bylo k 31.12.2009 v provozu 223 veřejných čerpacích stanic, v celé České republice jich k témuž datu fungovalo 3 615.

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Zpráva o aktualizaci a stavu  Evidence čerpacích stanic pohonných hmot v ČR k 31.12.2009

Vyhledat čerpací stanice můžete ZDE.

Zdravotnictví

Záchranná služba funguje pro případy náhlých těžkých onemocnění (např. úraz), kdy je nezbytné rychlé ošetření, aby nedošlo k vážnému zhoršení zdravotního stavu nebo k ohrožení života. Pro záchrannou službu funguje zvláštní bezplatná telefonní linka. Linka tísňového volání je 112 a lze hovořit anglicky, nebo německy.

Nemocnice a zdravotnická zařízení

V Plzeňském kraji funguje síť ambulantních a lůžkových zdravotnických zařízení (viz. mapa).

Lékárny

V Plzeňském kraji je dostupná hustá síť lékáren, které jsou obvykle v provozu od pondělí do pátku nejčastěji v době od 8 do 18 hodin, v sobotu pak v době od 8 do 12 hodin. Lékárny v nákupních centrech jsou otevřeny běžně také v sobotu odpoledne a v neděli.

Pro cestu do České republiky se doporučuje cestovní pojištění. 

Autoservis, pneuservis

Asistenční služby motoristům v České republice poskytují:

ÚAMK ČR – Ústřední automotoklub České republiky

Asistenční služby ÚAMK zajišťují motoristům z tuzemska a zahraničí prostřednictvím tzv. „žlutých andělů“ nepřetržitou a co nejrychlejší profesionální pomoc, pokud se dostanou do nouzové situace spojené s nepojízdností vozidla, a to v důsledku technické poruchy, dopravní nehody, vandalismu, pokusu o odcizení vozidla, odcizení vozidla, zdravotní indispozice řidiče. Dále v situacích, které si řidič zaviní sám např. záměnou paliva, ztrátou, zlomením klíčů k vozidlu, nebo jejich zabouchnutím. Dispečink ÚAMK pracuje 24 hod. denně nepřetržitě po celý rok. V případě poruchy nebo nehody se motorista obrací na číslo 1230.

http://www.uamk.cz

 ABA – Autoklub Bohema Assistance, a.s.

V ČR ABA disponuje cca 300 partnery zejména z oblasti provozování asistenčních služeb (opravy na silnicích), odtahů, servisů atd. Takovéto spektrum a rozložení partnerů umožňuje garantovat dobu příjezdu technika u silniční asistence do 45 minut v ČR a do 90 minut v zahraničí. Motorista se v případě nehody či poruchy svého vozidla obrací na centrální dispečink ABA v Praze, který má jednotné telefonní číslo 1240. Služby jsou poskytovány nejenom na území ČR, ale i v rámci celé geografické Evropy.

http://www.aba.cz/

 Kromě asistenčních služeb lze využít také nabídky regionálních autoservisů a pneuservisů, které jsou v provozu prakticky v každém městě a často i v menších obcích. Tyto servisy jsou obvykle otevřeny od pondělí do pátku nejčastěji v době od 9 hodin do 17 hodin. V sobotu jsou servisy otevřeny v dopoledních hodinách.   

Průvodcovské služby

Průvodcovské služby patří mezi standardně nabízené služby. Kontakt na průvodce lze nejlépe získat v informačních centrech (viz. xxxx).

Půjčovny

V Plzeňském kraji funguje řada půjčoven automobilů, bicyklů, lodí, rybářských potřeb a sportovních potřeb (zimní vybavení). Některé půjčovny jsou v provozu jen v sezoně.

Půjčovny můžete vyhledat ZDE.

 

Bankomaty můžete vyhledat ZDE.

Obchodní centra můžete vyhledat ZDE.

Naposledy upravil: Beránek Filip (02.10.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ