Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Chodovar – Chodová Planá

Chodovar – Chodová Planá

Pivovar Chodovar byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masívu. Pivovar má ve znaku psa Albiho, který je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů.

RODINNÝ PIVOVAR V CHODOVÉ PLANÉ

Pivovar Chodovar byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masívu. Pivovar má ve znaku psa Albiho, který je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů. Proto jeho vyobrazení od pradávna zdobilo i znak místního sladovnického cechu. Nejstarší písemný doklad o pivovaru je z roku 1573, kdy pivovar vlastnil šlechtický rod Šliků. V roce 1861 pivovar zničil požár. Tehdejší majitel hrabě Berchem dal v roce 1862 vystavět pivovar nový, jehož podoba se zachovala do dnešních dnů.

Pivovar pořádá v areálu každoroční pivní slavnosti s bohatým programem a mistrovství ČR v koulení dubových pivovarských sudů. Jde o tradiční závod pivovarských družstev pořádaný každoročně již od roku 1930.

Pivovar vaří sedm druhů piv: lehké pivo KLASIK, světlé výčepní pivo Desítka, světlé ležáky Zlatá jedenáctka a President Premium a tři speciální druhy piv – 13% světlý Zámecký ležák Speciál, Černá Desítka a nově polotmavý kvasnicový Skalní ležák.

Pivovar stáčí i přírodní minerální vodu Il-sano ze 3 km vzdáleného pramene. Jedná se o přírodně sycenou kyselku. Sortiment: Přírodní, Speciál, pomeranč a citron.

Minimuzeum a restaurace Ve Skále

s výběrem staročeských jídel jsou otevřeny denně od 11.00 do 23.00 hodin. Minimuzeum je volně přístupné. Restaurace má kapacitu 260 míst.

Exkurze: Možnost navštívit pivovar je každý den ve 14 hod. Prohlídka trvá cca hodinu, skupiny nad 20 osob nutno objednat předem.

Kontakt: Chodovar spol. s r.o., Pivovarská 107, 348 13 Chodová Planá,

: +420 374 794 181-2, fax +420 374 611 600, e-mail chodovar@chodovar.cz, www.chodovar.cz

Recepce restaurace Ve Skále : +420 374 798 , e-mail ve skale@chodovar.cz

Wellness Hotel U Sládka*** a pravé Pivní lázně

Hotel U Sládka je umístěn v areálu rodinného pivovaru Chodovar. Hotel nabízí ubytování v jedno-, dvou-, tří- a čtyřlůžkových pokojích. Hostům jsou k dispozici telefon s přímou volbou, možnost připojení na internet, minibar, TV + SAT, WC + sprcha/vana, parkoviště s ostrahou, půjčovna kol a dětské hřiště. Novinkou pro hosty hotelu jsou pivní lázně, kde si můžete vyzkoušet koupel v minerální vodě s pivními kvasinkami a pleťové masky. Připravuje se minigolf a krytý bazén.

V okolí pivovaru je hustá síť značených turistických cest a cyklotras krásnou přírodou Tepelské vrchoviny, hlubokými lesy v okolí Dyleně a Slavkovským lesem s množstvím minerálních pramenů. Cílem mohou být jak nedaleké Mariánské Lázně a Konstantinovy Lázně, monumentální kláštery v Teplé a Kladrubech, tak i romantické zříceniny hradů Gutštejna, Krasíkova či Volfštejna.

Kontakt: : +420 374 617 100, fax: +420 374 617 000, e-mail: usladka@chodovar.cz

GPS – 49°53‘40.45“N, 12°43‘45.32“E

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (12.07.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ