Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Chodsko proslavil chodský koláč

Chodsko proslavil chodský koláč

Každý kraj se vyznačuje nějakou zvláštností v kuchyni. K Chodsku neodmyslitelně patří chodský koláč. Pekl se vždy o posvíceních a poutích. Koláč, který se peče v této oblasti, hned tak někde neochutnáte.

Chodské koláče se pekly v každé chodské vesnici. V současné době je seženete po celý rok a samozřejmě o Chodských slavnostech, které se konají každoročně v srpnu.  Pečou se v Domažlicích i v dalších chodských vesničkách. Mezi nejznámější patří Krchlebské či Bořické koláče. Ani chodský koláč není ale vždy stejný. Proslulé koláče mají několik variant. Reprezentují jakési dva podregiony tohoto kraje a liší se způsobem zdobení nebo-li merhováním.

Upéct si chodský koláč můžete zkusit samozřejmě i doma. K tomu ale potřebuje pořádný vál, abyste těsto dostatečně vyváleli do tenké placky. Silikonový vál s receptem na pravý chodský koláč můžete vyhrávat právě v těchto dnech na serveru vareni.cz. Vyhrát můžete i další ceny – turistické balíčky pro cyklisty, nové mapy Šumavy, knihy o Plzeňském kraji apod. 

http://soutez.vareni.cz/109-soutez-s-chodskem-o-desitky-hodnotnych-cen/

Projekt Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií je spolufinancován Evropskou unií.

 

Naposledy upravil: Beránek Filip (28.08.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ