Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Gastronomie

Gastronomie

Česká kuchyně může gurmány příjemně překvapit. Přestože ji ovlivnily kuchyně sousedních zemí, největší inspirací stále zůstávají tradiční staročeské recepty.

Jejich základem jsou suroviny, které bylo možné vypěstovat doma – především obilí, luštěniny, brambory a maso. Z těchto zdánlivě prostých surovin vznikla vynikající a nápaditá jídla, která najdeme jen v české kuchyni. S ní jsou všeobecně spojována jídla jako vepřové s knedlíky se zelím, svíčková na smetaně s knedlíkem, bramboráky, švestkové knedlíky či borůvkové koláče.

Vepřo-knedlo-zelo

Nejtypičtější český pokrm tvoří plátky pečeného vepřového masa, kynuté houskové knedlíky

a vařené zelí.

Svíčková na smetaně

Svíčková v Česku znamená hovězí pečeni na zelenině se smetanou, ochucenou pepřem, novým kořením, tymiánem, bobkovým listem a citronem. Podává se tradičně s kynutým houskovým knedlíkem, na maso se klade plátek citronu, trocha šlehačky a brusinky. Hovězí pečeně se nachází v několika formách v celé Evropě. Tato úprava však pochází ze 16. a 17. století a Češi ji díky surovinám, které jsou pro českou zem typické, dovedli k chuťové dokonalosti. Omáčku této chuti nenajdete nikde jinde na světě.

Nové zážitky může přinést ochutnávka regionálních specialit. V Plzeňském kraji to jsou například chodské koláče (z kynutého těsta, ochuceného tvarohu, máku, povidel, posypané rozinkami a mandlemi), báč (bramborák) pečený na pekáči na Klatovsku), černý kuba (staročeské jídlo z krup a hub), hnětýnky (vykrajované zdobené cukroví).

Plzeň proslavilo především pivo, jehož výroba má tradici sahající až do konce 13. století. Počátek moderní historie plzeňského pivovarnictví se obvykle klade do roku 1842, kdy byl založen společný Měšťanský pivovar. Zde byl poprvé vyroben světově proslulý ležák jedinečných vlastností (Pilsner Urquell). Plzeňský kraj má však také lihovarnickou a vinařskou tradici. Již v roce 1920 italský podnikatel Lionello Stock založil v plzeňské čtvrti Božkov pobočku své prosperující likérky. Hořká lihovina Fernet-Stock zavedená do výroby v roce 1927 je dnes vlajkovou lodí likérky a nejúspěšnější českou lihovinou, navíc zapsanou i do světové Top 100 nejprodávanějších značkových lihovin světa. Bohemia Sekt ve Starém Plzenci nedaleko Plzně je výrobce zaměřený na výrobu šumivých vín vysoké i nejvyšší kvality.

 

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (12.07.2010)

 

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ