Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Příjměte pozvání do Geoparku na území Plzeńského kraje

Příjměte pozvání do Geoparku na území Plzeńského kraje

Krajina Tachovska, kde se nový geopark rozkládá, byla formovaná řadou geologických procesů, jejichž důkazem jsou hluboká údolí, četné skalní výchozy, vyhaslé sopky a minerální prameny.

Jejich využívání člověkem pak dokazuje řada hornických památek nebo pozůstatků povrchového dolování a stop po rýžování zlata. Právě tyto zajímavosti by měl nový geopark představit vhodnou formou veřejnosti.

Národní geopark GeoLoci propojuje zajímavosti neživé přírody s šetrným cestovním ruchem. Jeho cílem je poukázat na geologicky atraktivní lokality a představit je jak návštěvníkům, tak místním obyvatelům pomocí systému naučných stezek nebo jiných forem interpretace. Národní geopark GeoLoci v našem kraji je čtvrtým geoparkem v České republice a získání tohoto prestižního titulu pro naše území je významný milníkem v historii Česko-Bavorského Geoparku na cestě ke Globálnímu geoparku UNESCO.

Geopark GeoLoci se v Plzeňském kraji je i velkou atraktivitou z hlediska cestovního ruchu pro návštěvníky a turisty kraje. Prezentuje poutavé turistické cíle jako např.  Hornické muzeum Planá, Hornický skanzen Stříbro, přírodu a ekosystémy okolo Kladrub, Ke studánce lásky v Konstantinových Lázních, dolování v okolí Michalových Hor, skalní defilé u Svojšína a jedinečnou architekturu města Úterý.

Hlavními aktivními tématy pro návštěvníky oblasti je Zlatá horečka na Českém Západě, poklady pod zemí, minerální prameny, proměny krajiny, kamenné lesy, žhavé jádro nitra a další.

Národní geopark GeoLoci je součástí přeshraničního Česko-Bavorského Geoparku, pod který je zahrnut ještě sousední Národní geopark Egeria v Karlovarském kraji a Národní geopark Bayern-Böhmen rozkládající se na území čtyř bavorských zemských okresů (Neustadt a. d. Waldnaab, Tirschenreuth, Wunsiedel a Bayereuth).

Zdroj www.geoloci.cz

Naposledy upravil: Beránek Filip (09.12.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ