Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Skákací chůdy, stiltball

Skákací chůdy, stiltball

Málokdo ví, že Plzeň je už několik let hlavním stanovištěm západočeských skokanů, světovou kolébkou stiltballu a orientačního běhu na skákacích chůdách.

Skákací chůdy jsou relativně novou pomůckou, která spojuje zábavu s fitness prvky. V žádném případě neslouží prioritně ke gymnastickým úkonům, jako jsou salta a skoky do výšky, ale naopak jako rehabilitační záležitost, hojně využívána k terénním výběhům, týmovým hrám a modifikovanému fotbálku, který je v České republice známý  pod pojmem stiltball. Měkké pružiny chrání vaše klouby a pohyb na skákacích chůdách posiluje prakticky všechny svalové skupiny. V případě freestylového (výkonostního) skákání, které je prioritní v ostatních krajích, je tomu naopak. Tvrdé pružiny jsou výsadou velmi zkušených skokanů a promotérů, pro běžnou populaci zcela nepoužitelné a nepříjemné.

Skákadla jsou vděčnou zábavou pro děti od dvaceti kilogramů, až po dospělé s váhou do 120 kilogramů.

Se skákacími chůdami jste se mohli setkat například na Historickém víkendu v Plzni 2011, kde vystupovala Skupina plzeňských skokanů, jako rej přírodních bytostí, pod názvem Družina Elfa Aygulfa.

K vyzkoušení skákacích chůd stačí zadat do vyhledávače skákací chůdy a hned se vám objeví mnoho možností po celém Plzeňském kraji.

Naposledy upravil: Beránek Filip (22.03.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ