Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Typická jídla Plzeňského kraje

Typická jídla Plzeňského kraje

Co je typické pro gastronomii Plzeňského kraje? Tvoří ji vlastně kuchyně chodská, šumavská a pošumavská i měšťanská. Tradici tu mají vepřové maso upravované na nejrůznější způsoby, moučná jídla i pokrmy z brambor.

KUCHYNĚ V PLZEŇSKÉM KRAJI

Co je typické pro gastronomii Plzeňského kraje? Tvoří ji vlastně kuchyně chodská, šumavská a pošumavská i měšťanská. Tradici tu mají vepřové maso upravované na nejrůznější způsoby, moučná jídla i pokrmy z brambor. Pivo se používá při přípravě pokrmů jako koření, nejčastěji do omáček. Zkuste třeba plzeňský guláš. K vepřové pečeni se připravuje zcela mimořádné množství druhů knedlíků. Kdysi dávno se jich tu připravovalo na 40 různých druhů, z nichž dodnes můžete ochutnat například ubrouskové, špekové či sklářské. Zelí k pečeni se tu nejčastěji připravuje z místního vyhlášeného křimického kysaného zelí. Typická jsou dále různá kynutá těsta z brambor, na Plzeňsku jsou specialitou kynuté bramboráky, zde se jim říká toč. Trvalou oblibu mají i vyhlášení šumavští pstruzi. Zapomenout bychom neměli na sladkou tečku: ovocné knedlíky či jablečný závin.

Plzeňský guláš

Plzeňský guláš je místní variací českého guláše. Je jedním z příkladů omáček ochucených pivem, čímž se hlavně liší od guláše připravovaného jinde. Někdy se zahušťuje i chlebem.

Kynutý bramborák

Kynutý bramborák, jinak nazývaný také hluchec nebo báč, je příkladem pokrmů z brambor. Připravuje se z kynutého těsta ze strouhaných brambor, hrubé mouky, vajec, mléka a soli. Do těsta se přidává vařený uzený bok a dochucuje se majoránkou, česnekem a pepřem.

Špekové knedlíky

Kulaté nekynuté knedlíky se připravují z opražených žemlí a opečeného bůčku se slaninou. Jsou výborné jako příloha k omáčkám či pečeným masům, můžete je ochutnat ve většině restaurací, ve kterých se vaří česká jídla v Plzeňském kraji.

Sklářské knedlíky

Sklářské knedlíky jsou připravovány ze zelí, ostatní ingredience jsou podobné špekovým knedlíkům, do těsta se však přidává kysaná smetana. Jistě stojí za ochutnání, výjimečné jsou především jako příloha k většině druhů masa.

Šumavští pstruzi

Pstruzi hojně žijí v divokých vodách v šumavských i jiných řekách v Plzeňském kraji. Pro jejich oblibu se z šumavské kuchyně v různých úpravách rozšířili do celých západních Čech. V kraji vznikly obrovské sádky pro chování pstruhů.

POLÉVKY, PŘEDKRMY

Polévky často dostávají místní názvy, známá je např. šumavská bramboračka, hustá zapražená polévka s brambory, česnekem a množstvím zeleniny.

Vošouchy – v tomto případě nejde o typické krajové jídlo, ale jen o plzeňský název pro bramborák či cmundu.

Chodské koláče

K tradičnímu lidovému umění rázovitého Chodska patří nejen hudba, tanec, lidová slovesnost a řemesla, ale také neodmyslitelné chodské koláče s mákem, tvarohem a povidly.

Naposledy upravil: Beránek Filip (17.06.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ