Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Unikátní akvadukt Na Hadrovci u Domažlic otevřen pěším i cyklistům

Unikátní akvadukt Na Hadrovci  u Domažlic otevřen pěším i cyklistům

Dnes 22. 9. byl pro veřejnost otevřen akvadukt Na Hadrovci u Domažlic. Stavba, která je součástí mezinárodní cyklotrasy Praha-Plzeň-Regensburg-Mnichov umožní cyklistům i pěším turistům překonat společně s vodním náhonem železniční trať Plzeň-Česká Kubice.

Dřevěná novostavba, která nahradila původní akvadukt stržený v roce 1984 je jedinou svého druhu v ČR. Nikde jinde totiž neteče voda nad železniční tratí. Nikde jinde nemůžete podél proudící vody v dřevěném akvaduktu projíždět na kole.

 „Přemostění pro cyklisty na Hadrovci bylo při výstavbě cyklostezky z Domažlic na Ovčí vrch nad Furth im Waldem jedním z klíčových míst,“ říká předseda Svazku obcí Domažlicko Libor Picka. „Umožní totiž propojit cyklostezku podél hlavní komunikace z Babylonu do Domažlic s novými úseky u Havlovic. Cyklisté se tak vyhnou frekventované komunikaci či kopcům. Než byl akvadukt postaven, museli jet buď po frekventované komunikaci  I/26 nebo přes kopec. A to je s naloženým kolem náročné,“ dodává Libor Picka. „Již teď po nově vybudovaných cyklostezkách jezdí mnoho místních cyklistů hlavně z Domažlic a okolí,“ uvádí domažlický starosta Miroslav Mach a dodává: „Právě pro rodiny s dětmi je stezka z Domažlic přes Havlovice a Babylon na Ovčí vrch velkým lákadlem.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Naposledy upravil: Beránek Filip (24.09.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ