Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Cykloturistika

Cykloturistika má v České republice vynikající podmínky a patří mezi nejpopulárnější celonárodní sporty. Cyklistům slouží dobře značené cyklotrasy (často vedené po nefrekventovaných silnicích nebo lesních cestách) ve městech a jejich okolí je doplňují cyklostezky (cesty určené výhradně pro cyklisty). Již tak širokou nabídku možností si cyklisté doplňují využíváním kvalitně značených turistických tras (kde však mají přednost pěší turisté) a neznačených lesních svážnic a polních cest. Plzeňský kraj svou cykloturistickou nabídkou převyšuje již tak atraktivní celostátní průměr. Je to zejména díky dvěma vynikajícím cykloturistickým lokalitám: Šumavě a Českému lesu. Patří mezi nejkrásnější pohoří v Česku. Na Šumavě je vybudována velmi hustá síť dobře značených cyklotras, které vedou po bývalých pohraničních a lesních cestách. Přestože jste v nadmořské výšce kolem 1000 m, většinou převažují rovinky a mírná stoupání i klesání. Doprovodná infrastruktura a služby jsou zde na příkladné úrovni.

Český les je podobný, jen turistů a penziónů je zde méně, což je pro mnohé předností. Vydejte se poznat opuštěnou krajinu Českého lesa, kde se střídají kvetoucí louky plné vůní a třpytivé mokřiny protkané průzračnými potůčky s hustými smíšenými lesy, vytvářející tak poetickou poklidnou harmonii tolik potřebnou pro civilizací znaveného člověka.

Další atraktivní lokality jsou na Rokycansku, v Brdech, v okolí Konstantinových Lázní a na jižním Plzeňsku.

Pro dlouhá putování a originální dovolenou na kole najdete v Plzeňském kraji dálkové cyklotrasy. Například magistrála Český les vás provede z Chebu přes Tachov až do Domažlic (140 km). Na ni navazuje Šumavská magistrála, která vás během 240 km protáhne přes celou Šumavu. A to z Domažlic přes Železnou Rudu až do Českého Krumlova.

Naposledy upravil: Sýkorová Jana (05.08.2010)

 

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ