Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

 • pivnicyklotrasy.cz

  pivnicyklotrasy.cz

  Věděli jste, že se v Plzni a jejím okolí uvaří za rok více než 100 druhů piv? A víte, že na Plzeňsku můžete objevit a poznat zhruba stovku pivovarnických památek a zajímavostí? Ne? Pak možná právě pro Vás je tu nový projekt www.pivnicyklotrasy.cz.

 • 9 týdnů baroka

  9 týdnů baroka

  Vůně, chutě, hudba, památky, obrazy a krajina baroka na vás čekají v 9 letních týdnech v 9 oblastech Plzeňského kraje. Festival 9 týdnů baroka zve na každodenní program po celých 63 dní v 63 lokalitách západních Čech.

 • ITEP 2015

  ITEP 2015

  11. ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2015, se již tradičně bude konat v hale TJ Lokomotiva Plzeň v Úslavské ulici v Plzni na Slovanech, od 24. - 26. září.

 • Znáte Plzeňský kraj?

  Znáte Plzeňský kraj?

  Vzpomenete si, kde všude jste v Plzeňském kraji byli? Co vše jste již shlédli a navštívili? Víte, kde přesně se v Plzeňském kraji daná muzea, hrady, zámky a další turistické atraktivity nacházejí?

 • Rysí slavnosti

  Rysí slavnosti

  Železná Ruda ožije Rysími slavnostmi. Nabídnou svezení parním vlakem, tržiště s tradičními šumavskými výrobky i kulturní program

 • Kamenosochařské sympozium v Konstantinových Lázních

  Kamenosochařské sympozium v Konstantinových Lázních

  Konstantinovy Lázně, jediné lázně Plzeňského kraje, v prvních prázdninových dnech od 3.7. do 19.7. 2015 pořádají již XII. ročník sympozia sochařů, kteří budou letos tvořit svá díla z kamene.

 • Farmářské trhy v Prazdroji

  Farmářské trhy v Prazdroji

  Třikrát letos Plzeňské farmářské trhy netradičně zavítají na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj - v sobotu 13. června, 22. srpna a 19. září od 8 do 13 hodin.

 • Dřevorubecké slavnosti 2015

  Dřevorubecké slavnosti 2015

  Zveme všechny příznivce dobré zábavy a netradičních soutěží na jubilejní 10. Dřevorubecké slavnosti do Pece pod Čerchovem ve dnech 3. - 6.7. 2015.

 • Výstava Vítězná parta

  Výstava Vítězná parta

  Výstava Vítězná parta, 1. června - 31. července 2015, Muzeum Josefa Hyláka v Radnicích

 • KOČÁREM DO POHÁDKY!

  KOČÁREM DO POHÁDKY!

  V dnešní přetechnizované době se mnozí z nás rádi alespoň na chvíli zastaví a vychutnají si ten jedinečný pocit z projížďky luxusním historickým kočárem v přenádherném okolí vodního hradu Švihov.

 • Plzeňský kraj má nové výstavní prostory v Bavorské Rudě

  Plzeňský kraj má nové výstavní prostory v Bavorské Rudě

  V prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě byla v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu slavnostně otevřena expozice Plzeňského kraje v Bavorské Rudě.

 • Novinky z programu Evropského hlavního města kultury 2015

  Novinky z programu Evropského hlavního města kultury 2015

  Novinky z programu Evropského hlavního města kultury 2015: začíná výstava Plzeňské rodinné fotoalbum; průvodce Skryté město má 6 nových postav; spouští se Plzeňský architektonický manuál a Sousedské procházky!

 • Přijďte si užít 9 týdnů baroka

  Přijďte si užít 9 týdnů baroka

  Kulturní krajinou Čech kráčejí dějiny už několik tisíc let. Nepřehlédnutelnou stopu tu však zanechalo především baroko. Proto projekt Evropské hlavní město kultury 2015 přichází s velkým letním festivalem nazvaným 9 týdnů baroka.

 • Navštivte nově otevřenou prohlídkovou trasu Loosovými interiéry

  Navštivte nově otevřenou prohlídkovou trasu Loosovými interiéry

  S novou turistickou sezonou nabízí Plzeň další z turistických lákadel – komentované prohlídky bytových interiérů od světově proslulého architekta Adolfa Loose.

 • Vracíme Zelené Hoře duši - inaugurační slavnost

  Vracíme Zelené Hoře duši - inaugurační slavnost

  3.7.2015 od 18:30, Zelená Hora u Nepomuka. V rámci zahájení regionální linie Plzně, coby Evropského hlavního města kultury 2015 pro celý Plzeňský kraj, proběhne přímo na zámku Zelená Hora jedinečná akce.

 • Židovská minulost Spáleného Poříčí

  Židovská minulost Spáleného Poříčí

  Židovské osídlení Spáleného Poříčí

 • Novinky ze ZOO

  Novinky ze ZOO

  V zoo se začaly budovat dva nové pavilony, Zoologická zahrada připravuje stálou expozici věnovanou cestovatelské dvojici Zikmundovi a Hanzelkovi

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ