Plzeňský kraj pozval na Konstantinolázeňsko, dobový vlak vyrazil z Plzně

Již samotná cesta dobovým vlakem z plzeňského hlavního vlakového nádražíbyla zážitkem. Nabídla přejezd unikátního Pňovanského mostu přes Hracholuskoupřehradu, pro cestující byl připraven soutěžní kvíz o zajímavé ceny. Vlak mělzastávku vKonstantinových Lázních, cílem byly Bezdružice.

Program probíhal na více místech, v Konstantinových Lázních vamfiteátru a také na nádraží v Bezdružicích. „Na obou místech bylpřipraven bohatý program pro celé rodiny. Lidé mohli navštívit i Dvůr Krasíkov,kde je minizoo, ruční výroba mýdla apod. Všechna tři místa byla propojenahistorickým autobusem Karosa ŠL 11, který jezdil po celý den zdarma,“ uvedla podrobnosti MarcelaKrejsová, radní Plzeňskéhokraje pro oblastcestovního ruchu.

Na nádraží v Bezdružicíchbylo otevřeno železniční muzeum, které se věnuje historii železničnídopravy v Plzeňském kraji. Lidé se mohli svézt historickou drezínou na lidskýpohon z muzea Čachrov. V Konstantinových Lázních probíhaly po celýden hry pro děti, divadélko, pohádky, hrála živá muzika. Nechyběly aniochutnávky místních specialit, lázeňských oplatek nebo zdejšího přírodníholikéru Konstantin vyrobeného z 9 druhů bylin.

Návštěvníkům den zpříjemnila také soutěžní stezka o ceny s názvem „PoznejtePlzeňský kraj“. Ta byla připravena na trase o délce 3 km mezi Bezdružicemi aKonstantinovými Lázněmi.