• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Chcete se koupat v přírodě, dáváte přednost aquaparkům s atrakcemi či venkovním bazénům? Oblečte si plavky a vyrážíme! Stačí si jen vybrat. Plavecký areál v Plzni na Slovanech s tobogánem, divokou řekou a brouzdalištěm pro nejmenší, soustava úchvatných Boleveckých rybníků na okraji Plzně, kde budete nasávat čistotu okolních lesů nebo jezírko s průzračnou vodou na břehu plzeňské přehrady České údolí. K tomu desítky koupališť rozesetých po celém kraji, celoroční aquaparky v Sušici, Kdyni nebo Horažďovicích. Jako houby po dešti v kraji vyrůstají i přírodní koupací biotopy s čistou, průzračnou vodou.

Romantické projížďky na loďce či šlapadle, třpytící se vodní hladina, krásná příroda, to je relax na Hracholuskách. Tato 22 kilometrů dlouhá přehrada nedaleko Stříbra patří mezi největší letní rekreační destinace v kraji. Je tu vše, co patří k pravé letní zábavě. Kempy po obou březích, chatky, penziony, vyjížďky na vodních lyžích, plavby parníkem, atrakce na vodě i na souši, rybolov a ještě mnohem více.

Pláže rybníků v kraji jsou připraveny pro vaše celodenní lenošení. V panenské krajině Českého lesa na Domažlicku své brány otevírá letovisko Babylon, na jižním Plzeňsku Nový rybník u Nepomuka nebo na Klatovsku rybník Hnačov, na Tachovsku Sycherák u rybníka Chobot.

Také vodáky Plzeňský kraj uspokojí. Dravost řeky ocení zdatní vodáci při jarním sjezdu divoké Otavy od Čeňkovy Pily do Rejštejna nebo v úžasných peřejích při splouvání nejkrásnější šumavské říčky Vydry protékající malebnou horskou přírodou. Podmanivou krásu Otavy poznáte při pohodové plavbě kolem nejrozsáhlejší hradní zříceniny Rabí a dalších atraktivních míst. Pro svojí ospalou atmosféru láká klidný a hluboký kaňon Berounky od Plzně až po Zvíkovec. Při dostatku vody jsou sjízdné rovněž dolní toky Úhlavy a Úslavy či horní tok Mže.

A jaké by to bylo léto bez sportování? Hřiště na beach volejbal a další letní sporty, minigolf, cyklostezky pro výlety na kolech, lanová centra, in-line dráhy, lezecké stěny apod. jsou po celém regionu.

Články

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Sportujte, bavte se

Sportujte, bavte se

Sportujete? Máte rádi adrenalin, nevšední zážitky? Bavíte se rádi? Pak jste tady správně. Plzeňský kraj nabízí nepřeberné množství zábavy. Pro golfisty jsou tu golfová hřiště, pro vyznavače odvážné zábavy adrenalinové parky, sportu chtivý návštěvníci ocení moderní sportovní areály. A na své si přijdou i vyznavači projížděk na koni.

Bikepark Špičák

Bikepark Špičák

Vydejte se na Špičák, vychutnejte si jízdu z kopce plnou adrenalinu.

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Vezměte běžky, lyže, prkno, brusle, sáňky a jedeme! Co vás čeká v zimě v Plzeňském kraji? Parádní lyžovačky na šumavských svazích, běžecké lyžování v upravených stopách procházejících úchvatnou krajinou, snowboarding, skitouring, výlety na sněžnicích apod.

V nejsevernější části Českého lesa

V nejsevernější části Českého lesa

Vybraná výletní trasa prochází nejzazším výběžkem chráněné krajinné oblasti Český les a přilehlou oblastí Severního Hornofalckého lesa.

Splouvání Vydra a Otavy

Splouvání Vydra a Otavy

Jeden z nejsilnějších zážitků při poznávání Šumavy si můžete odnést ze splouvání horských řek na území samotného národního parku. Pro tuto sportovní aktivitu jsou kromě horního toku Vltavy zprovozněny ještě dva úseky na Vydře, resp. Otavě.

Šumavské pláně

Šumavské pláně

Lákavým terénem pro cyklisty je nepochybně okolí Kvildy s pláněmi, které vytvářejí rozsáhlou plochu v nadmořské výšce kolem 1 000 m. Mírně zvlněný povrch, z něhož vyrůstají oblé horské vrcholy, slibuje kromě příjemné fyzické námahy také estetický zážitek ze zdejší krajiny.

Strážný - Zadní Zvonková

Strážný - Zadní Zvonková

Další běžkařský výlet, plánovaný jako celodenní, lze považovat za poslední úsek Šumavské magistrály. Lyžaře provází jižní částí pohoří a seznamuje je s krajinou podél Teplé a Studené Vltavy až k horní části vodní nádrže Lipno.

Krajský cyklo

Krajský cyklo "Fanatik"

22.6.2019  Fanatik - cyklistická dálková jízda Plzeňským krajem. Baví vás cyklistika a zdolávání výzev? Chcete zkusit ujet trať, kterou jste ještě nezdolali? Pak je tady „Fanatik“, ojedinělá akce svého druhu v Čechách.

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Po celý rok, v zimě i v létě, a za každého počasí můžete poznávat Plzeňský kraj. Zda na kole, pěšky s hůlkami či bez hůlek, je jen na vás. Turistických tras a cyklostezek jsou tu tisíce kilometrů.

Prášily - Modrava

Prášily - Modrava

Zimní Šumava je ideální oblastí pro milovníky lyžování. Funguje zde několik dobře vybavených lyžařských areálů a k dispozici jsou desítky kilometrů udržovaných běžeckých stop.

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Neseďme doma, tyto měsíce přímo vybízejí k zimním radovánkám. Vydejme se užít si zimu do Plzeňského kraje do hor na Šumavu.

Tachovskou krajinou na kole a na degustaci dobrého piva

Tachovskou krajinou na kole a na degustaci dobrého piva

Jaro je tu! Probouzí se příroda, vše pučí a začíná kvést.

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Jedny z nejkrásnějších hor jsou v Plzeňském kraji. Mírné sklony zdejších kopců jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a pro výuku prvních lyžařských krůčků.

Další ...