Zážitkové programy pro rodiny v Západočeském muzeu v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni a jeho pobočky připravily na prázdninový čas řadu zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi.

V hlavní budově v Kopeckého sadech připravili samoobslužné průvodce pro celou rodinu k expozicím Městská zbrojnice, Archeologie, Historie i Užité umění/Umělecké řemeslo. Jsou k dostání u vstupu do expozice a texty jsou doplněny komiksovými obrázky, takže v nich svoje informace najdou jak rodiče, tak děti.

V expozici Archeologie děti dostanou navíc pracovní list, který je zábavnou a hravou formou provede pravěkem od doby kamenné až po raný středověk. Mohou si zde také vyzkoušet mletí mouky na pravěkých kamenných mlýncích.

V expozici Historie mají návštěvníci možnost využít interaktivních obrazovek nebo se mohou vyfotit v divadelních kostýmových kulisách. I tady dostanou děti pracovní listy přizpůsobené jejich věku.

V expozici Užité umění/Umělecké řemeslo jsme pro malé i velké zájemce připravili ilustrovanou publikaci o kovářství, která mapuje černé řemeslo od pravěku až po současnost. Publikace je k zapůjčení. Prohlédnout si ji lze také na stránkách našeho muzea.

A na své si děti i dospělí přijdou zejména na výstavě Ozdoby dávné doby. Rodiče si mohou užít perfektně zpracovanou výstavu, zatímco děti určitě ocení řadu možností, které nabízí hrací kout v poslední místnosti výstavy.

Také v pobočkách ZČM v Plzni jsou připraveny zážitkové programy pro (nejen) rodiče s dětmi. V Muzeu loutek v Plzni bude po celé prázdniny v provozu Olympijský dvorek, kde si děti budou moci vyzkoušet nevšední disciplíny a zažít pocit vítěze. Pokud by děti měly zájem o celou kolekci medailí, mohou se zúčastnit Loutkového trojboje a navštívit i další výstavy loutek v Muzeu církevního umění plzeňské diecéze a Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech.