Muzeum dřevařství připravilo zajímavou výstavu

Výstava představuje návštěvníkům interaktivní formou dovednosti, které jsou již téměř zapomenuté, zejména jak dříve lidé zacházeli s palivovým dřívím.

„Na výstavě se návštěvníci seznámí s tím, jak bylo dříve palivové dříví zpracováváno, jak správně určit, kterým dřívím je nejlevnější topit či v jakých podmínkách jej správně skladovat,“ sděluje úvodem starosta Dlouhé Vsi Dušan Rovňan.

„Dospělí i děti si mohou vyzkoušet různé hry s tímto materiálem, například skládání ježka a další dovednosti. Součástí výstavy je také  rozsáhlá fotogalerie zahrnující unikátní fotografie od roku 1885 do roku 2018,“ říká závěrem Dušan Rovňan.

Výstava potrvá do října 2024 a byla realizována za podpory projektů SGS-2023-009 Industriální dědictví Šumavy a Zapomenuté dovednosti – poskytovatel Plzeňský kraj.

Muzeum dřevařství v Dlouhé Vsi bylo otevřeno v červnu 2021 a je součástí přeshraničního projektu Dřevařství na Šumavě a v Bavorském lese. V rámci projektu bylo vybudováno také centrum dřevařství v Neuschönau a zřízena venkovní expozice na Modravě.

Kontakt: Dušan Rovňan, tel.:+420 724 181 607, e-mail:obec.dlves@gmail.com