Nemožné výlety v Plzeňském kraji

Pojďte se společně s Emmou, její maminkou, malým bratrem Mikešem a jejich psem Pažoutem vydat na známá i méně známá místa v Plzeňském kraji.

1/5 Na zříceninu hradu Lopata

Víte, že Lopata může být i hrad a být na místě, kde vlastně žádný hrad není? A co myslíte, koupal se Mikeš v dubnu v potoce a pil vodu z rybníka?

2/5 Za bludnými balvany do Žihle

Když se jeden na výlet za Dědkem a Bábou, tak pochopitelně nejedete za příbuznými, ale k Žihli, protože tohle se jinde nevidí a vážně to stojí za to. A co myslíte, dá se na ně vylézt? A dá se rozdělat oheň bez zapalovače?

3/5 Podél Střely z Mladotic do Plas

Střela je divoká říčka plná tajuplných míst a hlubokým údolím se spoustou skal, takže o zábavu je postaráno, to musí bavit všechny. A když se k tomu přidá trocha historie a mlynářského řemesla, nechybí tomu už kromě lva vůbec nic. A co myslíte, potkali jsme ho?

4/5 Českým lesem po zaniklých obcích

Na výlet se dá jet i na kole a je to moc fajn, ale nesmí padat řetěz. Víte, kde pramení Radbuza? A je Český les opravdu český? A může se ztratit Pažout?

5/5 Z Konstantinek na Gutštejn a zpět

Gutštejn je asi nejhezčí hrad, který znám, a Hadovka je skvělý potok. A už jste někdy pili z Pramenu lásky? A co myslíte, vydržela láska Matyldě a Mikešovi?