Plzeňský kraj je turistů ráj. Koukněte, co všechno na vás čeká.

Kam zamíříte příště?

V Plzeňském kraji je několik turistických oblastí, které stojí rozhodně za návštěvu. Ať už je to Pošumaví, Český les, Pobrdí, město Plzeň nebo některá z lokálních oblastí, všechny vám nabídnou ty nejkrásnější zážitky. Podívejte se, co konkrétního na vás čeká.

Vyberte oblast, kam zamíříte příště

Nenechte si ujít

Nemožné výlety v Plzeňském kraji

Pojďte se společně s Emmou, její maminkou, malým bratrem Mikešem a jejich psem Pažoutem vydat na známá i méně známá místa v Plzeňském kraji.

Dovolená v Plzeňském kraji 2022

Plzeňský kraj je krajem dechberoucí přírody, architektonických skvostů, neobjevených památek a lahodné gastronomie. To vše a ještě mnohem více objevíte v novém katalogu Dovolená v Plzeňském kraji.

Vintířova stezka

Česko-bavorská Vintířova stezka je pěší dálková poutní stezka, která propojuje významná místa spjatá se středověkým poustevníkem a prvním obyvatelem Šumavy svatým Vintířem. Celkově je stezka rozdělena do 9 jednodenních etap v celkové délce 162 km.

Zlatá stezka

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. Systém tras se ustálil v podobě tří hlavních větví: prachatické, vimperské a kašperskohorské. Vydejte se i dnes po stopách těchto historických stezek a seznamte se s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi „Zelené střechy Evropy“.

Virtuální prohlídky Plzeňského kraje

Rozhledny, hrady i zámecké interiéry. Prohlédněte si turistické zajímavosti Plzeňského kraje z pohodlí domova, než je navštívíte v opravdové realitě.

Západočeské baroko

Unikátní projekt Plzeňského kraje, který nabízí možnost poznat historické barokní dědictví spjaté s regionem a prožít jeho krásy.

28/11/2022

Muzeum v Klatovech představuje projevy tradiční lidové kultury regionu

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, p.o., bylo ustanoveno jako tzv. Pověřené regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu v Plzeňském kraji Radou Plzeňského kraje v roce 2004 a pověřeno výzkumem projevů tradiční lidové kultury Plzeňského kraje.

28/11/2022

Soutěž Památka Plzeňského kraje

Plzeňský kraj vyhlásil pro rok 2022 již pátý ročník soutěže „Památka Plzeňského kraje“ o nejlepší realizaci obnovy nemovité kulturní památky.

19/7/2022

Tvůrci Amerikánky s dětmi z dětských domovů obsadili plzeňskou Papírnu

V uplynulém víkendu hostilo kulturní centrum Papírna tvůrce a herce připravovaného filmu Amerikánka, který by měl vstoupit na plátna kin v příštím roce.

6/5/2022

SKRYTÁ ŘEČ KRAJINY Plzeňského kraje, 2. díl

Projekt „SKRYTÁ ŘEČ KRAJINY Plzeňského kraje“ vznikl ve spolupráci Plzeňského kraje a plzeňského sdružení ENVIC a za jeho obsahem a formou stojí především autor Václav Čubr.

3/1/2022

SKRYTÁ ŘEČ KRAJINY Plzeňského kraje

Snahou je ukázat široké veřejnosti krajinářsky zaměřeným pohledem krásu Plzeňského kraje. V úvodním dílu uvidíte řadu i méně známých, ale o to zajímavějších míst a lokalit z našeho kraje. Ale co je myslím ještě zajímavější, je způsob, jakým je naše krajina ve videu vnímána. Najednou si začnete všímat skrytých souvislostí a také toho, že to zdánlivě nejobyčejnější je vlastně nesmírně jedinečné a neopakovatelné.