3D Planetárium

Díky nejmodernějším 3D technologiím se plzeňské planetárium řadí k nejlepším zařízením svého druhu v Evropě. Stejný zážitek z technicky dokonalé projekce vám v Evropě nabídnou jen science centra v Barceloně a ve Varšavě.

Planetárium umožní celé rodině cestovat vesmírem rychleji než světlo, zhlédnout až 160 tisíc hvězd nebo prostřednictvím dat americké družice NOAH pozorovat facebookovou tmu nad Čínou a Severní Koreou. Díky pestré nabídce filmů se můžete podívat na Měsíc, objevit příběh Země od jejího počátku i si užít animované filmy pro děti.

V budově planetária určitě nezapomeňte navštívit interaktivní expozici Vesmír, kde si na vlastní kůži budete moci pomocí gyroskopu vyzkoušet pocit přetížení při startu rakety nebo zjistit, že zacházet s robotickou rukou není vůbec jednoduché. Beze strachu můžete zkusit rozpoutat tornádo, způsobit sopečný výbuch nebo odpálit raketu.

Než se do 3D Planetária vydáte, je lepší si vstupenky na konkrétní film dopředu rezervovat na webu, kde také najdete více informací. A pozor, do Techmanie a planetária je vstup psům a ostatním "domácím" zvířatům zakázán.