Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech je největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Prohlédnout si zde můžete mnoho artefaktů, které budete znát z českých i zahraničních filmů, ale také unikáty z II. světové války.

Kolja, Tobruk, Obecná škola, Zdivočelá země, Vyprávěj, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů a seriálů, ve kterých se objevila vojenská technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech. Dalších 190 kusů zcela pojízdné vojenské techniky s daty výroby od roku 1918 do současnosti uvidíte ve výstavních expozicích muzea. Velkou vzácností z první republiky je např. štábní automobil Škoda 903 Superb, četnický autokar Walter a replika obrněného automobilu Tatra vz. 30. Za zmínku však stojí i technika z II. světové války jako např. legendární Willys MB, GAZ 67, tank T-34, protiletadlová děla a houfnice. Poslední novinkou z řady zcela funkční techniky je replika německého tanku Phanter, která byla postavena během zimních měsíců roku 2017 přímo v areálu muzea.

Muzeum najdete v areálu bývalých kasáren raketového pluku v Rokycanech. Klíče od areálu byly slavnostně předány v rámci oslav Dne veteránů v Rokycanech 11.11.1997 zástupci města Rokycany a tehdejším velitelem pozemního vojska generálem Jiřím Šedivým symbolicky v čase ukončení první světové války v 11 hodin 11 minut. Pro veřejnost byl areál s prvními exponáty zpřístupněn 1.5.1998.

Děti 6-15 let, studenti, důchodci - 120,- Kč
ZTP - zdarma
foto a video – zdarma
Dospělí - 190,- Kč
Rodinné - 450,- Kč